Sadece dört antrenman oturumundan sonra hiç bir şikayetim kalmadı. Bu etki ne kadar sürer?

Bunu öngörmek pek mümkün değildir. Temel olarak antrenmanlarla şikayetler yok olduğunda, antrenmanın mümkün olduğunca düzenli devam ettirilmesi gerekir, bu şekilde şikayetler tekrar meydana gelmez.

Kaç antrenman oturumundan sonra iyileşmeyi hissederim?

Bu, durumunuza ve şikayetlerinizin kaynağına bağlıdır. Son dönemlerde yapılan araştırmalardan sırt ağrılarının % 80 ila 85 arasında kas zayıflığından veya kas oransızlığından kaynaklandığını biliyoruz. AmpliTraining sırasında etkili bir kas çalıştırması söz konusu olduğundan, ağrıların azalması genellikle ilk veya bir kaç antrenman oturumundan sonra hissedilmeye başlanır.

EMS-Training sağlık sigortası tarafından karşılanıyor mu?

Sağlık sigortası uygulamaları desteklemiyor ancak terapistleri destekliyor. Bunun anlamı, antrenman örn. bir pratisyenin yanında yapıldığında, bu kişi terapi müdahalesi çerçevesinde devreye girebilir ve sonrasında AmpliTraining buna bağlı olarak karara bağlanabilir.

Bel fıtığım var, AmpliTraining yapabilir miyim?

Evet. Öncelikle söz konusu olan akut bir aşama ise, sadece eğitimli bir terapi uzmanı eşliğinde çalışmalısınız.

Hangi şikayetlerde AmpliTrain akımı kesin yardımcı olur?

AmpliTraining kas çalıştırma için oldukça etkili bir yoldur. Yüzeysel olan kaslara karşın derinlerde yer alan kasların da aynı yoğunlukta ve bununla beraber etkin bir şekilde çalıştırıldığı başlı başına bir özelliktir. Derin kas yapısı eklemlerin ve omurganın sağlamlığından sorumludur. Bu nedenle AmpliTraining çok etkin şekilde eklemlerin ve omurganın yükünü almakta ve onları çok daha iyi stabilize etme konusunda yardımcı olmaktadır. Ayrıca AmpliTrain® içinde kullanılan akım, içinden Beta-Dispersiyon denen akım geçen tüm dokularda ayrıca bir etki gösterir. Bu şekilde gergin kasların aşırı asitlenmesi ve oksijen eksikliği ağrılı kas bölgelerinde olumsuz etkilenebilir.