Fitpoint Nedir?

EMS Sisteminin yanında EMA patentini alan tıbbi egzersiz cihazıdır.

EMS  (Elektrikli Kas uyarımı) Kaslarımızın çalışması, merkezi sinir sistem tarafından oluşturulan uyarılarla sağlanır. EMS ile 0-100 KHZ elektrik frekansı motorları uyarark merkezi sinir sisteminden bağımsız olarak kasılmasını sağlar.

EMA ( Elektrikli kas Aktivasyonu)  ise, EMS nin tam 20 katı 0-2000 KHX elektrik frekansı ile, motorik sinirleri uyarmadan direkt olarak kas hücrelerine akım gönderir ve kas kasılmasını gerçekleştirir. Bu nedenle EMA sayesinde kaslarda hacim etkisi, derinlik etkisi ve hücre aktivasyonu meydana gelir.

Genel olarak, eklem rahatsızlıklarının temel sebebi kas kuvvetsizliği ve aşırı kullanımıdır. Fitpoint kaslarınızı, eklemlere yük bindirmeden kas ve eklem güvenliğini ön planda tutarak çalıştırır.

Bunun anlamı, normal spor ile çalıştıramayacağımız derinlikteki kas fibrillerinin bile fitpoint EMA teknolojisi ile çalıştırılmasıdır. Yapılan kliniksel  çalışmalarda, bel, sırt ve boyun ağrılarında 1 seansta %47 – 63 oranında azalma, 4 seansta ise %100 en yakın ağrılarda azalma görülmüştür. Aynı zamanda yine kliniksel çalışmalarda EMA sistemi idrar kaçırma problemlerine ve sırt ağrılarına etkin bir şekilde çözüm olmuştur. Buna ek olarak vücut şekillendirme, zindelik, postür problemleri ve genel performans artışında oldukça etkilidir.