AmpliTrain® tıbbi olarak onaylı mıdır?

Evet, AmpliTrain® tıbbi ürün olarak onaylanmıştır. Bunu ürün etiketi üzerinde yer alan CE işaretinin arkasındaki 4 haneli sayıdan anlayabiliriz. Bu dört haneli sayı enstitünün onayını gösterir. Bizim durumumuzda onay kurumu TÜV Rheinland’dır.

Bir müşteri olarak AmpliTrain®'in tıbbi onaylı olmasının bana ne avantajı var?

Çok basit: Güvenlik ve cihazın en yüksek standartlara uygun olduğunun garantisi. Müşterilerin vücuduna akım veriyorsanız, cihazın test edilmiş ve güvenilir olması konusunda güvenlik kadar önemli başka bir şey yoktur. Ve bu güvenliği tam olarak Alman tıbbi ürün onayı sağlar.

Şirket olarak AmpliTrain®’i bu kadar yüksek seviyede geliştirmek ve imal etmek zorunda kalmayabilirdik, çünkü antrenman ve fitnes için bu durum zorunlu değildir, ancak kendi avantajımız ve tüm AmpliTrainer kullanıcıları için en yüksek talepleri karşılamaya ve tıbbi ürün onayı ile kalite ve güvenliğe büyük bir önem verdiğimizi göstermek istedik.

Ayrıca sorumluluk sahibi olmadan çalışan bir fizik tedavi donanımı, spor tıbbı, önleme ve rehabilitasyon cihazının bu tür bir onaya sahip olamayacağı da bilinmektedir.  EMS/EMA-Training’i teknolojik dünyaya erişilir kılmak istediğimiz için, bize bu tıbbi ürün ruhsatı olmazsa olmaz olarak geldi.

AmpliTroden kıyafetleri ya da AmpliTrain® elektrotları için neden gümüş dokuma kumaş kullanılır?

Günümüzde teknolojinin durumu bu malzemeyi gerçekten benzersiz bir şekilde uygun bir malzeme olarak tanımladığından, söz konusu olan geniş yüzeyli elektrotlar ve/veya elektrotlar olduğunda insan vücudunda doğrudan kullanılmak üzere başka bir malzeme düşünülemezdi.   Elektrot malzemesinin altına veya iç çamaşırı altına da giyilse, elektrot malzemeleri en yüksek kalitede olmalıdır, çünkü aksi takdirde örneğin metaller insan vücuduna temas edebilir ve temas alerjileri meydana gelebilir.

Tabiki metallerle kıymetli metaller arasında farkı ayırmak gerekir.  Gümüş kendine has özelliklere sahip olan çok özel bir metaldir – bu durum uygunluk konusunda da geçerlidir. Bu nedenle AmpliTrodların üretildiği gümüş kumaş özellikle yara bandajı olarak da kullanılır. 
Bunun için AmpliTrod malzemesi üreticisinden bir alıntı yapmak istiyoruz:

Gümüş iyileştirir! Antibakteriyel ve antifungal etkisi ile gümüş aynı zamanda özellikle tıbbi alan için de ilginç bir metaldir. … Özellikle açık yaralarda ve nörodermatitlerde iyileştirme süreci hızlandırılır – gümüş plakalı kaplamalar yaraya yapışmayı önler. Nedeni: Gümüş bakterileri öldürür, bu şekilde yara iyileşmesi desteklenir ve cilt rahatlar. Dünya çapında lider yara bandajı üreticileri bu avantajı zaten kullanmaktadır ve gümüş kaplı yüzey ürünümüzü kendi ürünlerinde kullanmaktadır. Kronik hastalıkları azaltmak için, kıyafetlerde ve yatak çarşaflarında gümüş kullanılmaktadır. Bunların üst yüzeyleri %99 saf gümüşle işlenmiştir ve bu sayede dezenfekte edici olarak etki ederler…

Bu ürün tanımının, kullandığımız malzemenin ne kadar yüksek kalitede olduğunu ortaya koymak için yeterli olacağını düşünüyoruz. Bu ürün tıp alanından geliyor ve akla gelebilecek tekstil ürünü sertifikalarının en iyisine sahiptir. Eko-tex-Standardı 100 kapsamında 1. ürün sınıfı altında sınıflandırılmıştır ve bu da ürünün bebeklerin ağzına sokabileceği gerçeğidir. Daha ne isteyebilirsiniz ki?

Buna ek olarak, elektrotları her türlü metalden uzak tutuyoruz ve hatta konnektörlerin (altın kaplama) fişe giriş noktalarının metal içermeden gerçekleştirilmesini sağlıyoruz.

Tüm bunlar AmpliTroden’in GK-EMS/EMA pazarında yüksek değerde bir ürün oluşu ve sadece mükemmel akım aktarımını sağlamakla kalmayıp (ve bununla birlikte en iyi antrenman etkisi) aynı zamanda da maksimum kaliteyi malzemelerinde kanıtlamış olduğunu da göstermektedir.

AmpliTrain®'i en iyi nasıl ayarlarım?

İlk antrenman için veya yeni başlayanlar için önerimiz:

Kollar %40
Göğüs %20
Karın %20
Sırt %40
Kalça %0
Bacaklar %85

İlk olarak bacaklar gerçekten iyi şekilde çalışana kadar HI (tüm yoğunluk için ayar düğmesi) açılır. Bu noktada kalçada yoğunluğu Sıfır üzerinde kalarak başlangıç anından itibaren kalça bölgesine fazla yüklenilmesi önlenir.  Sonra da kalça kısmını döndürerek – yoğunluğu daha güçlü olarak adım ve kapatma kas yapısına doğru hareket ettirin.

Kalça kısmında sorun yaşayan müşterileriniz mi var (örn. inkontinans, hemoroit), o zaman doğrudan kalça kısmıyla çalışmaya başlayabilirsiniz, ancak normal kullanıcı için aksi yönde başlama daha rahat olacaktır.

Bacaklar adım adım ve hissedilir oranda iyi çalışmaya başladığında kısmi ayar düğmesini sırt, karın, göğüs ve kollara doğru arttırın.

Solunum sorunu olan biri veya “midesinde çekme” olduğunu söyleyen biri varsa, o zaman doğrudan tepki verin ve sırt ile karın arasındaki devreyi/düğmeyi aktive edin!   Tekrar yukarı doğru çevirmeden önce, her iki çıkışın da aynı yoğunlukta oranlı devrede durduğundan emin olmak gerekir (örn. her ikisi de %50 üzerinde), çünkü aksi takdirde tek taraflı çalışır.

Tüm çıkışlar doğru şekilde ayarlanmışsa, yavaş yavaş başlanır ve kalçalar da dahil edilmeye başlanır.  Şimdi akımın özellikle güçlü olarak kalça bölgesinde olduğunu dikkate alın ve bu şekilde kapanan kas yapısının ve genital kasların çalıştığını da unutmayın.

Yeni başlayanlarda yine de kalça kasları yoğun şekilde çalıştırılacak ise, antrenmanın son dakikalarında bacakların çıkarılması ve bunun yerine kalçanın tamamen yüksek ayara ayarlanması gerekir.   Bu şekilde bacakları ve kalçayı iyi şekilde çalıştırmış olursunuz, yeni başlayan kişiye de kalça kısmında bu yoğun antrenman etkisine alışması için zaman tanınmış olur.

Tüm çıkışlar dengeli ve tüm vücudun çalışması için ayarlanmışsa, artık sadece HI üzerinden yavaş yavaş ayar yükseltilebilir. Bu konuda yönlendirme için endeksin kullanımı önerilir.